Notícies Enllaços
 
 
 
     
  Noticias  
 






 
     
Untitled Document
 
   
Febrer
   
 
dl.
dt.
dc.
dj.
dv.
ds.
dg.
 
      1 2 3 4 5  
  6 7 8 9 10 11 12  
  13 14 15 16 17 18 19  
  20 21 22 23 24 25 26  
  27 28            
     
 
     
 

TESTIMONIS DE LA FE DEL PRESBITERI D'EIVISSA

ORACIÓ

Oh Déu, corona inmarcesible dels màrtirs,
que vas concedir als Servents de Déu Juan Torres Torres i XX sacerdots diocesans d'Eivissa i Formentera companys màrtirs
la gràcia d'assemblar-se al teu Fill en una mort com la seva,
donant-los la força de confessar la seva fe en Tu, perdonant a tots;
et demanem que els seus noms apareguin en la glòria dels sants,
que el seu exemple il•lumini la vida i entrega de tots els cristians,
i que per la seva intercessió descendeixin sobre la nostra
Diòcesi d'Eivissa
abundants gràcies i benediccions celestes,
així com els favors que demanem.
Pel nostre Senyor Jesucrist, el teu Fill,
que viu i reina pels segles dels segles.

(Pare nostre, Ave María i Gloria)

María, reina dels màrtirs, prega per nosaltres

Amb llicència eclesiàstica del Bisbat d'Eivissa
De conformitat amb els decrets del Papa Urbà VIII (En gens es pretén prevenir el judici de l'Autoritat Eclesiàstica. Aquesta oració no té finalitat alguna de culte públic)

Rvdo. Sr. D. Juan Torres Torres
Va néixer a Eivissa el 20 d'abril de 1912
Batiat el 26 d'abril de 1912 en la parròquia de Sant Pere Apòstol d'Eivissa
Ordenat sacerdot a Eivissa el 6 de juny de 1936 en la S.E. Catedral
Exercí els càrrecs de:

  • En 1936 va ser nomenat Econom de la Parròquia del Pilar de Formentera

Mort a Formentera el 7 d'agost de 1936

Rvdo. Sr. D. Antonio Tur Costa
Va néixer a Santa Eulària des Riu el 30 d'octubre de 1903
Batiat l'1 de novembre de 1903 en la parròquia de Santa Eulària
Ordenat sacerdot en la diòcesi de Barcelona el 2 d'abril de 1927
Exercí els càrrecs de:

  • En 1929 va ser nomenat Vicari interí de la Parròquia de Sant Antoni Abat.
  • En 1929 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Carles
  • En 1931 va ser nomenat Regenti de la Parròquia de Sant Agustí
  • En 1935 va ser nomenat Ecónomo de la Parròquia de Sant Carles

Mort en Sant Carlos el 8 d'agost de 1936

Rvdo. Sr. D. Antonio Roig Guasch
Va néixer a Santa Eulària des Riu el 16 de desembre de 1896
Batiat el 17 de desembre de 1896 en la parròquia de Santa Eulària
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 18 de desembre de 1920
Exercí els càrrecs de:

  • En 1922 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1925 va ser nomenat Tinent Rector de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1926 va ser nomenat Ecónomo de la Parròquia del Pilar de Formentera
  • En 1935 va ser nomenat Ecónomo de la Parròquia de Sant Francesc Xavier de Formentera

Mort en Sa Carrosa (Eivissa) el 10 d'agost de 1936

M.I. Sr. D. José Tur Bennassar
Va néixer a Santa Eulària des Riu el 16 de juliol de 1859
Batiat el 17 de juliol de 1859 en la parròquia del Salvador d'Eivissa
Ordenat sacerdot a València el 20 de setembre de 1884 a l'església del Monestir de Sancti Spiritu
Exercí els càrrecs de:

  • En 1884 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Gertrudis
  • En 1886 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Carles
  • En 1886 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1888 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Antoni Abat
  • En 1890 va ser nomenat Tinent Rector de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1892 va ser nomenat Ecónomo de la Parròquia de Sant Francesc Xavier de Formentera
  • En 1900 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1901 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Francesc Xavier de Formentera
  • En 1905 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador de la Marina
  • En 1935 va ser nomenat Canonge de la S.E. Catedral d'Eivissa, amb el càrrec de Penitenciari

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

M.I. Sr. D. Miguel Planells Tur
Va néixer a Eivissa l'11 de març de 1866
Batiat el 12 de març de 1866 en la parròquia de Sant Pere d'Eivissa (S.I. Catedral)
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 21 de març de 1890
Exercí els càrrecs de:

  • En 1890 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Gertrudis
  • En 1890 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1891 va ser nomenat Econom de la Parròquia del Pilar de Formentera
  • En 1900 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Mateu
  • En 1903 va ser nomenat Econom de Sant Pere
  • En 1909 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Nostra Senyora de Jesús
  • En 1912 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1916 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1935 va ser nomenat Canonge de la S.E. Catedral

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Ramón Escandell
Va néixer a Eivissa el 18 de març de 1871
Batiat el 19 de març de 1871 en la parròquia de Sant Pere d'Eivissa (S.E. Catedral)
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 30 de març de 1895
Exercí els càrrecs de:

  • En 1895 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Nostra Senyora de Jesús
  • En 1896 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Gertrudis
  • En 1900 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1908 va ser nomenat Ecónomo de la Parròquia de Sant Francesc de Paula
  • En 1916 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Sant Rafel

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Joaquín Cirer Sala
Va néixer a Eivissa el 18 de setembre de 1875
Batiat el 22 de setembre de 1875 en la parròquia del Salvador d'Eivissa
Ordenat sacerdot en la Diòcesi d'Oriola el 27 de març de 1899
Exercí els càrrecs de:

  • En 1917 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Francesc Xavier de Formentera
  • En 1918 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador de la Marina

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Riera Bonet
Va néixer en Sant Miquel de Balansat el 13 de gener de 1877
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca l'1 de juny de 1901
Exercí els càrrecs de:

  • En 1902 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Miquel
  • En 1905 va passar a la Diòcesi de Santa Fe, a Argentina, on va exercir diferents labors pastorals
  • En 1917 torna a la Diòcesi, on realitza encàrrecs puntuals sense càrrec pastoral
  • El 1931 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador de la Marina

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Antonio Cardona Vingut
Va néixer a Sant Antoni de Portmany el 20 de novembre de 1876
Batiat el 21 de novembre de 1876 en la parròquia de Sant Antoni Abat
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 20 de setembre de 1902
Exercí els càrrecs de:

  • En 1903 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Antoni Abat
  • En 1911 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Santa Agnès
  • En 1916 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Santa Gertrudis

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Francisco Planells Tur
Va néixer a Eivissa el 21 de maig de 1878
Batiat el 23 de maig de 1878 en la parròquia de Sant Pere d'Eivissa (S.E. Catedral)
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Menorca el 28 de maig de 1904
Exercí els càrrecs de:

  • En 1905 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1910 va ser nomenat Beneficiat Auxiliar de la S.E. Catedral
  • En 1915 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Gertrudis
  • En 1917 va ser nomenat per una capellanía "ad Nutum" a l'església del Patrocini (Hospitalet)
  • En 1921 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1922 recupera l'ofici de Beneficiat de la S.E. Catedral

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Torres Torres
Va néixer a Sant Joan de Labritja el 6 de desembre de 1881
Batiat el 8 de desembre de 1881 en la parròquia de Sant Joan Baptista
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 22 de setembre de 1905
Exercí els càrrecs de:

  • El seu primer nomenament va ser com Beneficiat suplent de la S.E. Catedral
  • En 1908 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1913 va ser nomenat Tinent Rector de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1916 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Sant Francesc de Paula

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Mariano Roig Marí
Va néixer a Sant Llorenç de Balafia el 8 d'octubre de 1885
Batiat el 10 d'octubre de 1885 en la parròquia de Sant Llorenç
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca l'1 d'abril de 1911
Exercí els càrrecs de:

  • En 1911 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Nostra Senyora de Jesús
  • En 1911 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1913 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1913 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1916 va ser nomenat Tinent Rector de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1916 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1929 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Antoni Abat
  • En 1933 va ser nomenat Capellà Regent interí de la Parròquia de Santa Agnès
  • En 1934 va ser nomenat Coadjutor interí de la Parròquia de Sant Antoni Abat

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Ferrer Guasch
Va néixer a Sant Joan de Labritja el 20 d'abril de 1887
Batiat el 22 d'abril de 1887 en la parròquia de Sant Joan Baptista
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 23 de setembre de 1911
Exercí els càrrecs de:

  • En 1912 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador de la Marina
  • En 1917 va ser nomenat Rector de la Parròquia del Salvador de la Marina

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Antonio Marí Torres
Va néixer a Sant Joan de Labritja el 9 de maig de 1890
Batiat el 10 de maig de 1890 en la parròquia de Sant Joan Baptista
Ordenat sacerdot en l'Arxidiòcesi de València el 20 de setembre de 1913
Exercí els càrrecs de:

  • En 1915 va ser nomenat Beneficiat de la S.E. Catedral
  • En 1916 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària
  • En 1917 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador de la Marina
  • En 1919 va ser nomenat Capellà Regenti de la Parròquia de San Josep
  • En 1921 va ser nomenat Econom de la Parròquia de San Josep
  • En 1926 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Sant Ferran de Formentera
  • En 1933 va ser nomenat Sagristà Major de la S.E. Catedral

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Ignacio Serra Riera
Va néixer a Eivissa el 31 de juliol de 1896
Batiat el 2 d'agost de 1896 en la parròquia de Sant Pere d'Eivissa (S.I. Catedral)
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 14 de juny de 1919
Exercí els càrrecs de:

  • En 1917 va ser nomenat professor del Seminari
  • En 1924 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Joan Baptista
  • En 1925 va ser nomenat Rector de la Parròquia de Sant Joan Baptista

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Antonio Ramón Orvay
Va néixer a Sant Jordi de ses Salines el 14 de febrer de 1896
Batiat el 15 de febrer de 1896 en la parròquia de Sant Jordi
Ordenat sacerdot en l'Arxidiòcesi de València el 18 de setembre de 1920
Exercí els càrrecs de:

  • En 1922 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Rafel
  • En 1925 va ser nomenat Capellà Regent de la Parròquia de Sant Jordi
  • En 1933 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Jordi

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Mariano Escandell Roig
Va néixer en Sant Miquel de Balansat el 2 de desembre de 1894
Batiat aquest mateix dia en la parròquia de San Miquel
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 14 de juny de 1924
Exercí els càrrecs de:

  • En 1924 va ser nomenat Beneficiat de la S.E. Catedral

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Miguel Riera Bonet
Va néixer en Santa Agnès de Corona el 29 d'octubre de 1903
Batiat el 30 d'octubre de 1903 en la parròquia de Santa Inés
Ordenat sacerdot en la Diòcesi de Mallorca el 2 d'abril de 1927 en la S.I. Catedral
Exercí els càrrecs de:

  • En 1927 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Rafael
  • En 1927 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Antoni Abat
  • En 1928 va ser nomenat Regent de la Parròquia de Sant Mateu
  • En 1929 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia del Salvador

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. Andrés Tur Tur
Va néixer en Jesús el 30 de novembre de 1905
Batiat el 3 de desembre de 1905 en la parròquia de Nostra Senyora de Jesús
Ordenat sacerdot a Eivissa el 16 de març de 1929 en la S.I. Catedral
Exercí els càrrecs de:

  • En 1933 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1934 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Sant Antoni Abat
  • En 1934 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Mateu
  • En 1935 va ser nomenat Coadjutor de la Parròquia de Santa Eulària

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Tur Ferrer
Va néixer a Sant Jordi de ses Salines el 21 de novembre de 1909
Batiat el 22 de novembre de 1909 en la parròquia de Sant Jordi
Ordenat sacerdot a Eivissa el 26 de juny de 1932 a l'església de Santo Domingo
Exercí els càrrecs de:

  • En 1932 va ser nomenat Coadjutor Interí de la Parròquia de San Josep
  • En 1933 va passar a Àfrica a realitzar el Servei Militar
  • En 1934 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer
  • En 1935 va ser nomenat Econom de la Parròquia de Sant Mateu

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

Rvdo. Sr. D. José Serrá Ribas
Va néixer a Sant Jordi de ses Salines el 7 de juliol de 1911
Batiat el 8 de juliol de 1911 en la parròquia de Sant Jordi
Ordenat sacerdot a Eivissa el 6 d'abril de 1935 en la Parròquia de Sant Jordi
Exercí els càrrecs de:

  • En 1935 va ser nomenat Guareix Ecónomo de la Parròquia de Sant Vicent Ferrer

Mort al castell d'Eivissa el 13 de setembre de 1936

 
     

 

 

  © 2007 Obispado de Ibiza. C/Pedro Frances, 12- 07800 Eivissa |
Telf 971 31 27 73   Fax: 971 31 27 76   obibiza@obispadodeibiza.es
Página web creada por Neointeractiva s.l